Bir aylıq futbol marafonu başlayır - TƏQVİM

Bu gündən Avropada 1 aylıq futbol bayramı başlayır.

Presssport.az xəbər verir ki, Almaniyanın ev sahibliyi etdiyi AVRO-2024-ün final mərhələsinin oyunları bu ölkənin 10 şəhərində baş tutacaq.

Turnirdə 24 komanda mübarizə aparacaq və ümumilikdə 51 matça şahidlik edəcəyik. 

Avropa çempionatının təqvimi təqdim edirik:

AVRO-2024

14 iyun

A qrupu: Münhen. 23:00. Almaniya – Şotlandiya

15 iyun
A qrupu: Köln. 17:00. Macarıstan – İsveçrə 
B qrupu: Berlin. 20:00. İspaniya – Xorvatiya 
B qrupu: Dortmund. 23:00. İtaliya – Albaniya 

16 iyun
D qrupu: Hamburq. 17:00. Polşa – Niderland
C qrupu: Ştutqart. 20:00. Sloveniya – Danimarka 
C qrupu: Helzenkirhen. 23:00. Serbiya – İngiltərə 

17 iyun
E qrupu: Münhen. 17:00. Rumıniya – Ukrayna 
E qrupu: Frankfurt. 20:00. Belçika – Slovakiya 
D qrupu: Düsseldorf. 23:00. Avstriya – Fransa 

18 iyun
F qrupu: Dortmund. 20:00. Türkiyə – Gürcüstan
F qrupu: Leypsiq. 23:00. Portuqaliya – Çexiya 

19 iyun
B qrupu: Hamburq. 17:00. Xorvatiya – Albaniya 
A qrupu: Ştutqart. 20:00. Almaniya – Macarıstan 
A qrupu: Köln. 23:00. Şotlandiya – İsveçrə 

20 iyun
C qrupu: Münhen. 17:00. Sloveniya – Serbiya
C qrupu: Frankfurt. 20:00. Danimarka – İngiltərə 
B qrupu: Helzenkirhen. 23:00. İspaniya – İtaliya 

21 iyun
E qrupu: Düsseldorf. 17:00. Slovakiya – Ukrayna 
D qrupu: Berlin. 20:00. Polşa – Avstriya 
D qrupu: Leypsiq. 23:00. Niderland – Fransa

22 iyun
F qrupu: Ştutqart. 17:00. Gürcüstan – Çexiya 
F qrupu: Dortmund. 20:00. Türkiyə – Portuqaliya 
E qrupu: Köln. 23:00. Belçika – Rumıniya 

23 iyun
A qrupu: Frankfurt. 23:00. İsveçrə – Almaniya
A qrupu: Ştutqart. 23:00. Şotlandiya – Macarıstan

24 iyun
B qrupu: Düsseldorf. 23:00. Albaniya – İspaniya 
B qrupu: Leypsiq. 23:00. Xorvatiya – İtaliya 

25 iyun
D qrupu: Berlin. 20:00. Niderland – Avstriya 
D qrupu: Dortmund. 20:00. Fransa – Polşa 
C qrupu: Köln. 23:00. İngiltərə – Sloveniya 
C qrupu: Münhen. 23:00. Danimarka – Serbiya 

26 iyun
E qrupu: Frankfurt. 20:00. Slovakiya – Rumıniya 
E qrupu: Ştutqart. 20:00. Ukrayna – Belçika
F qrupu: Helzenkirhen. 23:00. Gürcüstan – Portuqaliya
F qrupu: Hamburq. 23:00. Çexiya – Türkiyə

29 iyun
Matç 38. 1/8 final: Berlin. 20:00. A qrupunda 2-ci – B qrupunda 2-ci 
Matç 37. 1/8 final: Dortmund. 23:00. A qrupunda 1-ci – C qupunda 2-ci 

30 iyun
Matç 40. 1/8 final: Helzenkirhen. 20:00. C qrupunda 1-ci – D/E/F qruupunda 3-cü 
Matç 39. 1/8 final: Köln. 23:00. B qrupunda 1-ci – A/D/E/F qrupunda 3-cü 

1 iyul
Matç 42. 1/8 final: Düsseldorf. 20:00. D qrupunda 2-ci – E qrupunda 2-ci 
Matç 41. 1/8 final: Frankfurt. 23:00. F qrupunda 1-ci – A/B/C qrupunda 3-cü 

2 iyul
Matç 43. 1/8 final: Münhen. 20:00. E qrupunda 1-ci – A/B/C/D qrupunda 3-cü
Matç 44. 1/8 final: Leypsiq. 23:00. D qrupunda 1-ci – F qrupunda 2-ci 

5 iyul
Matç 45. 1/4 final: Ştutqart. 20:00. 39-cu matçın qalibi – 37-ci matçın qalibi 
Matç 46. 1/4 final: Hamburq. 23:00. 41-ci matçın qalibi – 42-ci matçın qalibi 

6 iyul
Matç 48. 1/4 final: Düsseldorf. 20:00. 40-cı matçın qalibi – 38-ci matçın qalibi 
Matç 47. 1/4 final: Berlin. 23:00. 43-cü matçın qalibi – 44-cü matçın qalibi 

9 iyul
Matç 49. yarımfinal: Münhen. 23:00. 45-ci matçın qalibi – 46-cı matçın qalibi 

10 iyul
Matç 50. yarımfinal: Dortmund. 23:00.47-ci matçın qalibi – 48-ci matçın qalibi

14 iyul
Matç 51. Final: Berlin. 23:00. 49-cu – 50-ci matçın qalibi 


 

Mehman Süleymanov

SON XƏBƏRLƏR

Bugün

Canlı hesab

Bugün

Bazar B.E Ç.Ə Ç C.A C Ş
Haqqımızda

Rüstəm Rüstəmov, 10

994503911979

info@presssport.com

Bizi izləyin

© PressSport . copyright by Mehman Suleymanov all rights reserved. Created by INT BAKU LLC